Lol Ping Düşürme Sorunu Çözümü

Merhaba dostlarım, lol ping düşürme sorunu hakkında bir çok arkadaşımız yakınmaktaydı, çünkü bu süreç ve sayısı yükseldikçe oyuna olan bağlantı hacmide arttığından dolayı kasmalar ve yavaşlıklar söz konusu olabiliyordu. Diğer yandan PC’nizi stabil bir şekilde kullanmak açısından da oluşabilecek sorunlardan dolayı buna bir çözüm arıyor olabilirsiniz. Umarız çözümü de bu yazımızda bulabileceksiniz. Aslında bazı arkadaşlarımız videolu bir şekilde anlatmış durumdalar ancak bazı arkadaşların gözünden kaçıyor veyahut video silinebiliyor.

Bende bu sebepten ötürü video silinebilir ihtimaline karşı -aslında silinmesi için bir sebep yok- ancak ne olur ne olmaz diye yazılı olarakta ping düşürme yöntemini anlatmak istiyorum. Bloğumuz her zaman siz değerli ziyaretçilerimizin lol oyununa çözüm yolları arıyor ve arayacaktır. Tek yapmanız gereken arada bir kontrol etmeniz olacaktır sitemizi, sürekli kendimizi yenileyip lol ping düşürme gibi bir çok soruna çözüm yolları geliştirmekteyiz.

Lol ping düşürme nasıl yapılıyor birlikte uygulayalım;

1-) Klavyemizde bulunan Windows+R tuşuna basıyoruz;
lol ping dusurme

2-) Karşımıza çalıştır penceresi gelmesi gerekiyor, oraya “cmd” yazıp enterliyoruz.

3-) “ipconfig” yazıp enterliyoruz. Buradan modem numaramızı öğrenmemiz gerek. Buna benzer bir numaradır genelde “192.168.1.1”

lol ping sorunu

4-) Modem giriş nomuzu öğrendikten sonra yine cmd ekranından “ping -t (modem girişnonuzu yazın)” enterleyin. Örneğin: ping -t 192.168.1.1

Bunları yaptıktan sonra alt alta giden satırlar çıkacak, bunlar ping sürenizi düşürmek için yapılan bir takım kodlardır size herhangi bir zararı olmaz. Bunu oyuna girdiğinizde kapatmayın arkadaşlar, kapatabilirsiniz ancak tavsiyemdir kapatmayın, pinginizi her saniye yeniler, çıktığında yeniden düşürür o yüzden herhangi bir FTS düşüşü yaşamazsınız. Pinginiz 150-120 vs civarlarıdaysa 80-70 gibi rakamlara düşürür ve rahatca oynayacağınız seviyeye getirir. Umarız ki lol ping düşürme sorununuza çözüm olabilmiştir. Yapamayanlar videolu anlatımı buraya tıklayarak izleyebilir iyi günler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir